REZEVASYON YAP
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Ad Soyad
Email
Telefon
EXTRA MENU
FOTO GALERİYİ KAPAT
COVID-19 BİLGİLENDİRME

TESİİÇİ SALGIN TEDBİR PLANI

TESİS COVID 19 SORUMLUSU

SERKAN KILINÇ  0543 356 30 37

1. TESİSTE YER ALAN GENEL KULLANIM ALANLARINDA AYNI ANDA EN FAZLA BULUNMASI GEREKEN PERSONEL/MİSAFİR SAYILARI VE HİZMET SAATLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;

TESİS İÇİ ALAN ADI

MAKSİMUM KİŞİ KAPASİTESİ

Sardunya Restoran/ Kahvaltı Salonu

65

Plaj ve Restoran Alanı

65

Otel içi Lobi Alanı

15

 

SARDUNYA RESTORAN BÖLÜMÜ 

08.30 – 24.00

SAATLERİ ARASI HİZMET VERMEKTEDİR.

PLAJ ve RESTORAN BÖLÜMÜ

08.30 – 24.00

SAATLERİ ARASI HİZMET VERMEKTEDİR.

2. TESİSİMİZİN TÜM ALANLARI 08.00 İTİBARİ İLE HER İKİ SAATTE BİR SIRAYLA DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.

DEZENFEKTE İŞLEMİ SIRASINDA, MİSAFİRLER KISA SÜRELİ OLARAK DEZENFEKTE EDİLMİŞ BAŞKA BİR ALANA ALINMAKTADIR. DEZENFEKTE EDİLMİŞ BÖLÜM HİZMETE HAZIRDIR. 

YEMEK SERVİSİ VERİLEN MASALAR ARASI MESAFE 1,5 METRE, YAN YANA SANDALYELER ARASI 60 CM OLACAK ŞEKİLDE DÜZENLENMİŞTİR.

SERVİS PERSONELİMİZ, SERVİS ESNASINDA MESAFE KURALLARINI KORUMAYA VE TEMASTAN KAÇINMAYA ÖZEN GÖSTERECEKTİR. AÇIK BÜFE UYGULAMASI İLERİ BİR TARİHE KADAR DURDURULMUŞTUR. KAHVALTI HİZMETİ HİJYEN KURALLARINA UYGUN OLARAK MUTFAK ŞEFİMİZ TARAFINDAN HAZIRLANMAKTADIR. 

GENEL KULLANIM ALANLARINDA YER ALAN ÇAY/KAHVE MAKİNESİ, SU SEBİLLERİ, İÇECEK MAKİNESİ GİBİ ARAÇLARIN KALDIRILMASI VEYA MİSAFİRİN SERVİS ELEMANI ARACILIĞIYLA SERVİS ALMASI SAĞLANACAKTIR. YEMEK MASALARI, SANDALYELER, SERVİS MALZEMELERİ, ŞEKER, TUZ, BAHARAT, PEÇETE, MENÜ GİBİ MALZEMELERİN HER MİSAFİR KULLANIMINDAN SONRA ALKOL BAZLI ÜRÜNLERLE HİJYEN TEMİZLİĞİ YAPILACAKTIR.

3. LOBİ, RESEPSİYON ALANI, BAR, AÇIK ALANLARDA YER ALAN OTURMA/BEKLEME/YEME-İÇME ALANLARI, KAHVALTI SALONU DAHİL TÜM GENEL KULLANIM ALANLARI SOSYAL MESAFE PLANINA UYGUN OLARAK DÜZENLENMİŞTİR. SOSYAL MESAFEYE İLİŞKİN GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMIŞ, İŞARETLEMELER YAPILMIŞTIR. TESİSİMİZE PLANA UYGUN KAPASİTEDEN FAZLA MİSAFİR KABUL EDİLMEYECEKTİR.

4. TESİS BÜNYESİNDE BULUNAN TÜM BÖLÜMLER İÇİN TESİS PERSONELİNE YÖNELİK TAKİP VE DENETİM ÇİZELGELERİ HAZIRLANMIŞTIR, UYGULANMA DURUMU TAKİP EDİLMEKTEDİR.

5. TÜM ALANLARIN TEMİZLİĞİ, YÜZEYİN NİTELİĞİNE GÖRE STANDARTLARA UYGUN DEZENFEKSİYON MALZEMELERİ; (1:100 ORANINDA SULANDIRILMIŞ) ÇAMAŞIR SUYU VE (%1-2 ORANINDA SEYRELTİMİŞ) HİDROJEN PEROKSİT ( NO.7722-84-1) + COLLOIDAL SILVER CAS (NO. 9015-51-4) İLE VE HER İKİ SAATTE BİR YAPILMAKTADIR, BU UYGULAMALARIN İZLENEBİLİRLİK KAYITLARI TUTULMAKTADIR.

TUVALETLERİN ZEMİNLERİ, KLOZETLER, PİSUARLAR, LAVABOLAR, MUSLUK VE BATARYA BAŞLIKLARI, KAPI KOLLARI SIK SIK TEMİZLENMEKTE, DEZENFEKTE EDİLMEKTE VE İZLENEBİLİRLİK KAYITLARI TUTULMAKTADIR.

6. TESİSİN TÜM ALANLARININ (MİSAFİR ODALARI, YEMEKHANE/RESTORAN, MUTFAKLAR, ORTAK KULLANIM ALANLARI VB. DAHİL) TEMİZLİĞİNDE PERSONEL TARAFINDAN UYULACAK STANDARTLAR ŞUNLARDIR: 

a) BU ALANLARIN TEMİZLİĞİ İÇİN SU VE DETERJAN İLE TEMİZLİK YAPILDIKTAN SONRA 1:100 ORANINDA SULANDIRILMIŞ ÇAMAŞIR SUYU (SODYUM HİPOKLORİT CAS NO: 7681-52-9) KULLANILMAKTADIR.

b) TESİS PERSONELİ TIBBİ MASKE VE SİPERLİK TAKMASI; MASKENİN BURUN, AĞIZ VE ÇENEYİ DE KAPATACAK ŞEKİLDE TAKILMASI, DIŞ YÜZEYİNE DOKUNULMAMASI, DOKUNULUR İSE ALKOL İÇERİKLİ EL ANTİSEPTİKLERİ İLE EL HİJYENİ SAĞLANMASI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞTİR. 

c) EL TEMİZLİĞİNE DİKKAT EDİLMESİ, ELLERİN SIKLIKLA EN AZ 20 SANİYE BOYUNCA SABUN VE SUYLA YIKANMASI, SABUN VE SUYUN OLMADIĞI DURUMLARDA ALKOL BAZLI EL ANTİSEPTİKLERİ KULLANILMASI HUSUNDA PERSONEL UYAR.ILARI YAPILMIŞ VE YAPILMAKTADIR.

d) HERHANGİ BİR VİRAL SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONU GEÇİRMEKTE OLAN KİŞİNİN ÖKSÜRME VEYA HAPŞIRMA SIRASINDA BURUN VE AĞZINI TEK KULLANIMLIK KÂĞIT MENDİL İLE ÖRTMESİ, KÂĞIT MENDİLİN BULUNMADIĞI DURUMLARDA İSE DİRSEK İÇİNİ KULLANMASI, MÜMKÜNSE KALABALIK YERLERE GİRMEMESİ, EĞER GİRMEK ZORUNDA KALINIYORSA AĞIZ VE BURNUNU KAPATMASI, MÜMKÜNSE CERRAHİ (TIBBİ) MASKE KULLANMASI ZORUNLUDUR.

e) ODALARIN VE DİĞER KAPALI ALANLARDAKİ CAMLARIN GÜNLÜK RUTİN TEMİZLİK ESNASINDA AÇIK OLMASI VE TEMİZLİK SONRASI EN AZ 1 SAAT HAVALANDIRILMASI KONUSUNDA PERSONEL BİLGİLENDİRİLMİŞ VE UYGULAMA RUTİN HALE GEMİŞTİR. 

f) ODA TEMİZLİĞİNİ YAPACAK PERSONEL, ELLERİNİ YIKADIKTAN SONRA ELDİVEN GİYMESİ VE TEMİZLİĞİ ELDİVENLİ ELLERLE YAPMASI; HER ODA TEMİZLİĞİNDEN SONRA ELDİVENİNİ ÇIKARTASI, ELLERİNİ UYGUN ŞEKİLDE YIKAMASI VE BİR SONRAKİ ODA TEMİZLİĞİNDEN ÖNCE YENİ ELDİVEN GİYİLMESİ HUSUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞTİR.

g) MİSAFİRİN KULLANDIĞI TEKSTİL (NEVRESİM, ÇARŞAF, HAVLU (VB.) ÜRÜNLERİNİN KATLANARAK BOHÇALANMASI, BU İŞLEM SIRASINDA TOZ VE PARTİKÜL OLUŞUMUNA İZİN VERMEYECEK (ÇIRPMA VE SİLKELEME YAPILMAMALIDIR) ŞEKİLDE TOPLANMASI VE BU  TEKSTİL ÜRÜNLERİNİN 60 C’DE DETERJAN İLE ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE YIKANMASI KONUSUNDA PERSONEL BİLGİLENDİRİLMİŞTİR. İŞ TAKİBİ YAPILMAKTADIR.

h) SALGIN TEDBİRLERİ KAPSAMINDA TESİSÇE BELİRLENEN KORONOVİRÜS SORUMLUSU TARAFINDAN KONTROLLER SÜREKLİ SAĞLANMAKTADIR. SAĞLIK BAKANLIĞI, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI, ANTALYA VALİLİĞİ, İL HIFZISSIHHA KURULU KARARLARINDAKİ YENİ GELİŞMELER OLMASI HALİNDE, GÜNCEL TEDBİRLER KONUSUNDA, TÜM PERSONELE EĞİTİM VERİLECEK VE İMZA ALTINA ALINACAKTIR.

7. TESİSLERDE KONAKLAYAN MİSAFİRLERİN KONAKLAMA SÜRELERİ BİTTİKTEN SONRA ODANIN TEMİZLİĞİ/DEZENFEKTE EDİLMESİ VE HAVALANDIRILMASI, AYNI ODAYA YENİ MİSAFİRİN KABULÜNE İLİŞKİN PROSEDÜRLER;

a) MİSAFİRLER ODADAN AYRILDIKTAN SONRA, ODA EN AZ 2 SAAT DOĞAL ŞEKİLDE HAVALANDIRILMAKTADIR.

b) MİSAFİR ODASI TEMİZLİĞİ İÇİN SU VE DETERJAN İLE TEMİZLİK YAPILDIKTAN SONRA 1:100 ORANINDA SULANDIRILMIŞ ÇAMAŞIR SUYU (SODYUM HİPOKLORİT CAS NO: 7681-52-9) VE (%1-2 ORANINDA SEYRELTİMİŞ) HİDROJEN PEROKSİT ( NO.7722-84-1) + COLLOIDAL SILVER CAS (NO. 9015-51-4)  İLE DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.

c) HAVALANDIRMA VE KLİMA SİSTEMİNİN STERİLİZASYONU SAĞLANMAKTA VE DÜZENLİ OLARAK YETKİLİ SERVİS TARAFINDA FİLTRE VE İÇ MAKİNE TEMİZLİĞİ YAPILMAKTADIR. ODALARDA BULUNAN SU ISITICILARI, TELEVİZYON VE KLİMA KUMANDALARI, KAPI VE PENCERE KOLLARI İLE ÇEKMECE KULPLARI GİBİ MİSAFİRLERİN SIKLIKLA TEMAS ETTİĞİ/EDEBİLECEĞİ TÜM NOKTALAR MİSAFİR TESİSTEN AYRILDIĞINDA 7.MADDEDE BELİRTİLEN HÜKÜMLERE UYGUN OLARAK TEMİZLENMEKTEDİR.

d) MİSAFİRLERE SUNULAN ŞAMPUAN, DUŞ JELİ,  SABUN, TERLİK, GİBİ ÜRÜNLER TEK KULLANIMLIKTIR. ODALARDAKİ BARDAKLAR BULAŞIK MAKİNASINDA YIKANMAKTADIR.

e) MİSAFİR ODALARINDA ODALARIN DEZENFEKTE EDİLDİĞİNE DAİR ODAYI TEMİZLEYEN KAT GÖREVLİSİ TARAFINDAN İMZALI FORM BIRAKILMAKTADIR.

f) HER ODANIN TEMİZLENME VE DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ SONRASI KAT GÖREVLİSİ PERSONELİ, TEMİZLİK BEZİ, MASKE VE ELDİVENLERİNİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA OLDUĞU KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞTİR.

8. MİSAFİRLERİN VE PERSONELİN TESİSİN TÜM ALANLARINI KULLANIRKEN UYMALARI GEREKEN SAĞLIK VE HİJYEN KURALLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMESİ TESİS GİRİŞLERİNDE YAPILMAKTADIR VE BU KURALLARIN PERSONELE TEBLİĞİ YAPILMIŞTIR.

9. MİSAFİR VE PERSONELDE HASTA, SEMPTOMLU, ŞÜPHELİ DURUMLARIN VARLIĞI VE ACİL HALLERDE EN YAKIN HASTANE BİLGİLERİ;

 KAŞ DEVLET HASTANESİ

(TELEFON NUMARASI : 0242  836 11 84  - 6,6 KM)

10. HASTALIK BELİRTİLERİ GÖSTEREN PERSONEL/MİSAFİRLE İLGİLENECEK (BU KİŞİLER 24 SAAT ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAKTIR.) TESİS GÖREVLİSİNİN;

ADI- SOYADI: SERKAN KILINÇ  

İLETİŞİM BİLGİSİ: 0543 356 30 37

TESİS GÖREVLİSİNİN ŞÜPHELİ VEYA POZİTİF VAKA DURUMDA OLAN KİŞİLERE YAKLAŞIMI AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE UYGULANACAKTIR;

DİĞER KONUKLARDAN İVEDİLİKLE AYRILIP, MASKE TAKTIRILMASI VE SAĞLIK BİRİMİNE BAŞVURMALARI SAĞLANIR. KİŞİ İLE AYNI ODAYI PAYLAŞANLARIN CERRAHİ (TIBBİ) MASKE TAKMASI ZORUNLULUĞU BİLDİRİLİR. EĞER OLASI OLGUYA REFAKAT ETMEZLERSE ODALARINDA İZOLE EDİLMELERİ SAĞLANIR. KİŞİNİN BAŞVURDUĞU SAĞLIK BİRİMİ TARAFINDAN, KAŞ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE İVEDİLİKLE BİLGİ VERİLİR. KAŞ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, OLASI OLGU YÖNETİM ŞEMASINA GÖRE OLGUYU YÖNETİR.  TEMASLILARINI SAPTAYARAK, TEMAS ÖZELLİKLERİNE GÖRE (YAKIN TEMASLI, TEMASLI) GEREKLİ İZLEM PROSEDÜRLERİNİ BAŞLATIR.

11. COVID-19 TANISI KESİNLEŞEN HASTANIN ODASI 24 SAAT SÜREYLE HAVALANDIRILIR VE BOŞ TUTULMASI SAĞLANIR, SONRASINDA TEMİZLİK PERSONELİ MASKE, ELDİVEN, SİPERLİK VE KORUYUCU KOLLUK EKİPMANLARINI TAKARAK, DETAYLI BİR ŞEKİLDE SU VE DETERJANLA TEMİZLER, 1:100 ORANINDA SULANDIRILMIŞ ÇAMAŞIR SUYU (SODYUM HİPOKLORİT CAS NO: 7681-52- 9) VE ( %1-2 ORANINDA SEYRELTİMİŞ) HİDROJEN PEROKSİT ( NO.7722-84-1) + COLLOIDAL SILVER CAS (NO. 9015-51-4)  İÇEREN SOLÜSYONLA SİLİNİR VE BU İŞLEMLER SONRASINDA ODAYA YENİ KİŞİ ALINABİLİR. ODA TEMİZLİĞİ ESNASINDA TEMİZLİK GÖREVLİSİNİN KULLANDIĞI EKİPMANLAR MUTLAKA DEĞİŞTİRİLİR.

12. TESİS İÇİ SALGIN TEDBİR PLANI KAPSAMINDA UYULACAK KURALLAR TESİSİMİZ GİRİŞLERİNDE, LOBİ, RESEPSİYON, MİSAFİR ODALARI, RESTORAN GİRİŞLERİ, AÇIK ALANLAR, PERSONEL SOYUNMA ODALARINA ASILMIŞTIR. İNTERNET SİTEMİZ OLAN www.sardunyaotel.com.tr SİTESİNDE BAHSE KONU OLAN PLAN YAYINLANMIŞTIR.

13. “TESİS İÇİ SALGIN TEDBİR PLANI” KAPSAMINDA, MİSAFİRLER TARAFINDAN KULLANILACAK KONAKLAMA TESİSİNİN BÜNYESİNDE BULUNAN TÜM BÖLÜMLER/ALANLAR İÇİN BU GENELGE KAPSAMINDA UYULMASI GEREKEN TÜM KURALLARIN DENETİMİNDEN VE MAL KABULLERİNDEN  SORUMLU PERSONEL BİLGİSİ AŞAĞIDADIR.

 

SARDUNYA OTEL KONAKLAMA KISMI

SERKAN KILINÇ  0543 356 30 37

 

RESTORAN / KAHVALTI SALONU

BEKİR KARADAYI 0539 497 88 05

 

PLAJ ve RESTORAN ALANI

METİN AKAY 0535 550 43 05

  • COVID-19 BİLGİLENDİRME
  • GENEL BİLGİ
  • ODALAR
  • RESTORAN & BAHÇE
  • DENİZ & PLAJ
  • KAŞ HAKKINDA
  • FOTO GALERİ
  • İLETİŞİM